У будинках жителів міст Європи з другої половини XIII століття починають з’являтись предмети з елементами готичної архітектури. Франція стала засновницею цього нового стрілчастого стилю. Речі почали робити легшими, стрункішими, витонченими.

Для прикраси меблів стали використовувати різьблення, в орнаменті якого переважали архітектурні та рослинні мотиви, зображення сцен сучасного життя, скульптурні прикраси.

Змінилася основна конструкція меблів. Тепер при їх виготовленні посол робити каркас, в який вставлялися фільонки, вкриті різьбленням, розписом і позолотою. Основними матеріалами були дуб та каштан.

Виготовляли меблі столяри, різьбярі, слюсарі, а обробкою займалися художники та позолотники.

Загалом меблі готичного стилю дуже прості. Основною формою готичного крісла була скриня з глухою, високою спинкою, підлокітниками та підйомним сидінням. Такого ж типу були й лави з навісом (балдахіном). Навіс оздоблювали архітектурними деталями, шпилями. Ліжка робили з високими спинками та балдахінами. Шафи-поставки також мали в своїй основі поставлену на ніжки скриню. При виготовленні меблів широко застосовувалося кування залізними смугами.