На зміну стилю Ренесанс у XVII столітті прийшов декоративний стиль бароко. Пишні динамічні форми архітектури, перевантажені ліпленням, живописом, позолотою, відбилися й у меблів. Предмети обстановки стали дуже складними за формою з великою кількістю прикрас, різноманітними шаблонами карнизів, в яких переважали ліплення, кручені колони, що підкреслюють плинність форми на відміну від спокійних та чітких ліній стилю Ренесанс.
Сюжетами різьблення та розпису служать купідони, генії, наяди, грифони, орли, леви, раковини, згорнуті стрічки, завитки аканта, скомпоновані у пишні, динамічні композиції.
Оббивають меблі переважно оксамитом з великим малюнком. Матеріал виготовлення меблів – горіх та дуб. Основні предмети обстановки – шафи, бюро-кабінети, м’які крісла та стільці.
Стиль бароко поширився у всіх країнах Європи, у тому числі у Франції. З другої половини XVII століття Франція стає провідною країною в галузі мистецтва. Створено спеціальний департамент, який керує всіма видами мистецтва, насаджуючи парадний стиль, що відображає розкіш, багатство та велич королівського двору Людовіка XIV та придворної знаті (стиль бароко у Франції називається стилем Людовіка XIV).
Меблі французького бароко виникли на основі італійських зразків. На королівську меблеву фабрику було запрошено низку італійських меблевих майстрів. Художники, які працювали над меблями (Жан Лепотра та Блондель), випустили альбоми із малюнками зразків меблів.
Меблі в стилі Людовіка XIV називають також меблями стилю Буль, на ім’я засновника фірми цілого покоління придворних фабрикантів та майстрів Андре-Шарля Буль. Ці меблі прості за формою, але дуже перевантажені прикрасами та інкрустацією, що закривають собою всю площину дерева.
Орнаментика робилася за мотивами античного Риму з пишними акантовими завитками, зображеннями військових трофеїв, лаврових вінків, мечів.
Меблі в стилі Буль були поширені у Франції, а й у інших країнах протягом усього XVIII століття.
У XVII столітті у побуті з’являється шезлонг – подовжене крісло з відкидною спинкою, зручне для лежання; крісло для людей похилого віку з напівкруглими виступами на спинці на рівні голови; дивани у вигляді трьох скріплених крісел із загальною спинкою та сидінням.
Меблі оббивають гобеленовою штучною тканиною спеціально скомпонованою малюнком за формою сидінь та спинок. Малюнки гобеленів складалися із складних композицій квітів, птахів, рослин, тварин, атрибутів музики, перевитих гірляндами та стрічками.
Біля стін великих залів та віталень ставили консолі (особливі столи) на двох ніжках із дзеркалом над ними. Консолі прикрашали сильно профільованими та вибагливо вигнутими проніжками та картушами. На початку XVIII століття почали з’являтися письмові столи, комоди, бюро з шухлядами.